Druga edycja targów Ekocuda online – kosmetyczne szaleństwo na Instagramie

Za nami już druga edycja targów kosmetyków naturalnych Ekocuda online, które odbyły się w weekend 13 – 14 czerwca br. Tym razem targi zgromadziły ponad 70 tysięcy fanów naturalnej pielęgnacji! W ramach wydarzenia na Instagramie odbył się również tydzień ekspercki, podczas którego uczestnicy mogli uzyskać wiedzę od ekspertów na temat pielęgnacji i kosmetyków. Jak podkreślają organizatorzy, efekty wydarzenia przerosły ich najśmielsze oczekiwania.

 

Pomysł na zorganizowanie targów w wersji online narodził się, gdy wydarzenia stacjonarne musiały zostać odwołane z powodu koronawirusa. Organizatorzy zdając sobie sprawę z tego, że wierni fani od dawna wyczekiwali wiosennych Ekocudów, wiedzieli, że nie mogą ich zawieść!

 

Szukając rozwiązania w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, wpadliśmy na pomysł zorganizowania targów online. Każda odsłona wydarzenia w wersji stacjonarnej przyciągała tłumy miłośników naturalnych kosmetyków, czuliśmy, że nie możemy po prostu odwołać wydarzenia! Tak więc pierwsza internetowa edycja, choć zorganizowana dość spontanicznie, to okazała się prawdziwym hitem! mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki i organizatorka Ekocudów. Dodaje: Zachęceni sukcesem pierwszej edycji zdecydowaliśmy, że warto kontynuować pomysł targów online. Druga odsłona wydarzenia odbyła się z jeszcze większym rozmachem!

 

Podczas czerwcowych targów swoją ofertę przedstawiło aż 113 marek kosmetycznych, a ich przekaz wyświetlono ponad 1,7 mln razy! Każda z firm przygotowała na tę okazję specjalne oferty
i promocje. Organizatorzy podkreślają również, że istotnym celem Ekocudów online było wsparcie przedsiębiorców, dla których czas epidemii okazał się wyjątkowo trudny. To doskonały przykład na to, że również w biznesie można i warto wzajemnie się wspierać. Dzięki temu wystawcy dostali platformę do zaprezentowania swojej oferty, a uczestnicy zyskali szeroki wybór najlepszych naturalnych produktów.

 

Wokół Ekocudów powstała cała społeczność osób, które poszukują nowych kosmetyków, lubią dzielić się swoją wiedzą i wymieniać doświadczeniami z innymi. Fani Ekocudów podczas każdej edycji podkreślali, jak ważna jest dla nich możliwość spotkania się z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach, a także z producentami kosmetyków, od których mogli czerpać wiedzę. Z myślą o tej społeczności powstał tydzień ekspercki, w ramach którego odbyło się 10 live’ów z ekspertami.

 

Podczas live’ów z ekspertami zaobserwowaliśmy bardzo duże zaangażowanie naszej ekocudownej społeczności. Uczestnicy zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami,
a eksperci zapewnili dużą dawkę merytorycznej wiedzy. Wiedzieliśmy, jak ważna dla fanów Ekocudów jest możliwość kontaktu z wystawcami i innymi miłośnikami naturalnej pielęgnacji, dlatego tak zależało nam na znalezieniu formy, która będzie to umożliwiać. Instagram okazał się do tego idealnym miejscem. podkreśla Zuzanna Mierzejewska.

 

Dla tych, którzy przegapili live’y – nic straconego – wciąż można obejrzeć je na Instagramie Ekocudów i skorzystać z wiedzy ekspertów.

 

Sukces internetowych edycji Ekocudów pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest ogromne. Pomimo trudności warto więc pójść za przykładem organizatorów tych targów i zamiast poddawać się – szukać nowych rozwiązań.