Targi Ekocuda w Warszawie – było cudnie (i eko także)!

Długo wyczekiwana, 8. edycja targów kosmetyków naturalnych Ekocuda w Warszawie już za nami! To powrót wydarzenia w formule stacjonarnej w wielkim stylu. W nowej, dogodnej lokalizacji Centrum Expo XXI swoje produkty przedstawiło niemal 140 marek. To, co jest niezmienne od 5 lat, od kiedy odbywają się Ekocuda, to towarzysząca im wyjątkowa energia i atmosfera, której nie da się powtórzyć w przestrzeni online. Właśnie dlatego cała społeczność tak czekała na stacjonarne targi, by móc się spotkać, porozmawiać i zaczerpnąć wiedzy od ekspertów.

 

Miłośnicy i miłośniczki kosmetyków naturalnych przybyli tłumnie, by pod jednym dachem spotkać się z osobami, które również świadomie wybierają kosmetyki naturalne. Dla wielu był to pretekst, by spotkać się ze znajomymi lub miło spędzić czas z rodziną, bowiem każdy, bez względu na wiek czy zasobność portfela, mógł wybrać coś dla siebie.

 

– Bardzo się cieszę, że po prawie 22 miesiącach powróciliśmy do Warszawy stacjonarnie! Zamknięcie branży eventowej, to był dla nas bardzo trudny czas. Wszyscy tęskniliśmy do spotkań na żywo, nic nie zastąpi bowiem bezpośrednich rozmów. Dowodem na to mogą być pierwsi odwiedzający, którzy pojawili się już 90 minut przed otwarciem Ekocudów! Wytrwale czekali, by móc jako pierwsi skorzystać z ofert przygotowanych przez wystawców. – mówi Zuzanna Mierzejewska, organizatorka Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Dodaje: Organizując tę edycję, kierowaliśmy się względami bezpieczeństwa wystawców i odwiedzających. Nowa lokalizacja dała nam wszystkim przestrzeń na swobodne przemieszczanie się po stoiskach, wystawcom dużo więcej miejsca na rozpakowanie, a odwiedzającym pozwoliła zachować bezpieczne odległości od innych uczestników. Panie przy wejściu mierzyły temperaturę i dbały o to, by każdy miał maseczkę. Mamy już pierwsze informacje, że zarówno wystawcy, jak i odwiedzający są zadowoleni, a to dla mnie największa nagroda za trud włożony w organizację Ekocudów.
Stacjonarną formułę imprezy chwalili odwiedzający, bo w materii tak delikatnej, jak pielęgnacja nic nie zastąpi możliwości dotknięcia, powąchania czy przetestowania produktów. A wybór z pewnością nie był łatwy, z tak dużą ilością wystawców! Kosmetyki kolorowe, pielęgnacyjne, nowości i sprawdzone hity, przeznaczone dla różnych typów cery, do dbania o ciało czy wyprodukowane z myślą o dzieciach – to tylko część tego, co można było zobaczyć w hali targowej. Wystawcy hojnie zadbali o swoich klientów, marki przygotowały specjalne promocje, gratisy, a wszystko po to, by podziękować swoim stałym klientom, a także zaprezentować produkty nowym. Dla odwiedzających Ekocuda to możliwość zrobienia większych zakupów w atrakcyjnych cenach, nie tylko dla siebie, ale także swoich bliskich. Ekologiczne cuda to bowiem także znakomity pomysł na prezent.
– Mam nadzieję, że najtrudniejszy czas pandemii już za nami i będziemy mogli regularnie spotykać się na Ekocudach zarówno w Warszawie jak i w Gdańsku czy Poznaniu. W planach mamy wejście do kolejnego miasta, więc jak tylko dopniemy wszystkie formalności, na pewno wrócimy z oficjalną informacją! – podsumowuje Zuzanna Mierzejewska.