CORAZ WIĘCEJ POLEK DOCENIA KOSMETYKI NATURALNE – wyniki badań

 

Wyniki badań

 

Kiedy bycie eko zaczęło być trendy, spekulowano, że będzie to moda, która jak wszystkie, szybko przeminie. My jednak widzimy, że to nie tylko kwestia mody – to nowy styl życia, który wybiera coraz więcej osób. Dlatego też chcemy nieustannie się rozwijać i co za tym idzie – poszerzać naszą wiedzę. Przeprowadziliśmy więc badania, w których zapytaliśmy Polki, czy chętnie kupują kosmetyki naturalne, sprawdzają składy, skąd czerpią wiedzę na ich temat? Wyniki zaskoczyły nawet nas!

 

Naturalna pielęgnacja zyskuje na popularności 

 

Otóż okazuje się, że aż 93 proc. Polek z dużych miast powyżej 250 tys. mieszkańców deklaruje, że używa kosmetyków naturalnych, przy czym co dziesiąta stosuje wyłącznie takie preparaty.

A świadomość odnośnie naturalnych rozwiązań wciąż rośnie – przeważająca liczba ankietowanych (70 proc.) utrzymuje, że w ostatnich latach gruntownie zmieniło się ich podejście do składu wybieranych produktów – teraz są o wiele bardziej skłonne sięgać po kosmetyki naturalne, niż w przeszłości. Zmiany widać również w nastawieniu konsumentek do cen produktów. Aż 65 proc. badanych kobiet deklaruje, że jest w stanie wydać więcej na produkty zawierające większą ilość naturalnych składników. Najczęściej pojawiające się kwoty oscylują między 50 a 99 zł.

 

 

Gdzie Polki kupują najchętniej? 

 

Badania pokazały, że Polki najchętniej kupują preparaty naturalne w popularnych drogeriach (56 proc.) oraz w sklepach online (również 56 proc.). Coraz częściej (28 proc. ankietowanych) wybierają też sklepy specjalizujące się w sprzedaży kosmetyków naturalnych.

Ważnym miejscem popularyzacji naturalnych kosmetyków są różnego rodzaju imprezy, takie jak m.in. nasze targi. Co nas niezmiernie cieszy – “Ekocuda” są obecnie zdecydowanie najpopularniejszą tego typu imprezą: zna je nieco ponad połowa (60 proc.) badanych, potrafiących przywołać nazwy jakichkolwiek targów.

 

 

Internet – najważniejsze źródło wiedzy  

 

Skąd Polki czerpią wiedzę o pielęgnacji? Tutaj nie ma zaskoczenia: głównym źródłem wiedzy o naturalnej pielęgnacji jest Internet – przede wszystkim grupy skupiające osoby zainteresowane tym tematem (wskazuje na nie 51 proc. ankietowanych), blogi, a coraz częściej także vlogi kosmetyczne, którymi inspiruje się 40 proc. badanych. Z kolei 35 proc. respondentek polega na opiniach i poleceniach znajomych. Ponadto co piąta z ankietowanych kobiet korzysta z aplikacji ułatwiających weryfikację składu.

 

 

Pozytywna zmiana

 

Wyniki badań potwierdzają więc, że powrót do natury i ekologiczny styl życia nie jest chwilową modą. To efekt wzrostu świadomości konsumentów, którzy wybierają mądrze – dla siebie i planety. A my jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tej zmiany.

Badanie przeprowadził na nasze zlecenie Instytut Badawczy SW Research.