Czy kosmetyk naturalny może uzdrawiać skórę?

Zdecydowanie tak! Bo uzdrawiać wcale nie oznacza leczyć-zmieniać, ale przywracać to co utracone. Naturalnie dobry stan. I taką funkcję, dobrze przygotowany kosmetyk, jak najbardziej może spełniać. Bo czym jest zapewnienie skórze dobrego nawilżenia, zredukowanie szorstkości i suchości? Przywróceniem skórze jej dobrego stanu. Czyż nie?

Taka właśnie wizja uzdrawiającej skórę pielęgnacji stała się inspiracją do stworzenia nowej marki kosmetyków naturalnych UZDROVISCO. Powołały ją do życia kobiety z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i kreacji kosmetyków. Kobiety, które mają wiele pasji, kochają naturę, ale przede wszystkim doceniają i darzą sympatią inne kobiety. Czerpią radość ze spotkań, z rozmów, ze wspólnego z nimi bycia. Z takiego podejścia narodziła się marka wyjątkowa, wielowymiarowo tworzona dla kobiet. Marka łącząca kosmetyki dobre z natury z dobrem płynącym z twórczego rozwoju. UZDROVISCO.

„Ta marka do nas „przyszła”. Przyszła na ustach innych kobiet. W spotkaniach z nimi. W rozmowach o ich pragnieniach. O potrzebach. O dobrych rzeczach.” – mówi Monika Spinek, założycielka.

„W spotkaniach i rozmowach odkryłyśmy, że razem możemy więcej niż nam się wydaje. Że jesteśmy bardzo podobne i mamy wspólne pragnienia. Że chcemy przestać pędzić. Że zależy nam na skutecznej, uczciwej, naturalnej pielęgnacji. Takiej, która da skórze dobre składniki, a sercu spokój i poczucie, że dobrze wybrałyśmy.” – dodaje Małgorzata Bystrzycka – współtwórczyni

„Tworzenie naturalnie dobrych kosmetyków, dobrych marek jest dla nas prawdziwym powołaniem, które ma umocowanie w naszym wykształceniu, doświadczeniu i pragnieniach. Teraz, w końcu, odważyłyśmy się zrobić to, co w pełni nam odpowiada, ale wiemy też, że będzie pasowało wielu kobietom. Bo jesteśmy do siebie podobne!” – kończy Anna Bukowska. – współtwórczyni

UZDROVISCO powstało, aby na co dzień, w drobnych rzeczach odkrywać naturę tego co dobre, dla naszej skóry, dla naszego wyglądu, samopoczucia, naszego rozwoju, po prostu dla nas. Uważamy, że to ważne, aby dostrzegać i mieć uznanie dla naturalnego dobra, dla kunsztu i złożoności tego co w naturze małe, ale w życiu i pielęgnacji może wiele. Pozbyć się narzuconych schematów. Ograniczeń. Ta idea slow care wypływa wprost z naszego serca, bo wiemy, że dzięki odkrywaniu rzeczy małych, możemy dostrzec, że w każdej z nas jest więcej niż myśli. Więcej piękna, więcej pasji, twórczego myślenia, możliwości i siły.

Nasze kosmetyki to uczciwa, roślinna, biologicznie aktywna pielęgnacja oparta na selektywnych, starannie dobrane „esencjach” roślinnych. Wyizolowanych. Naturalnych. Certyfikowanych. Często standaryzowanych lub mianowanych na konkretną substancję aktywną. Bo uważamy, że warto patrzeć głębiej, by odkrywać to, co naprawdę działa.

„Mamy ogromny szacunek do zielarskiego dorobku i wiedzy, która rozwijana była przez tysiące lat i z której wszyscy dzisiaj możemy czerpać. Opierały się na niej nasze babcie, ciocie i wcześniejsze pokolenia. Czerpiemy z niej nadal, ale idziemy dalej, bo wiemy więcej i możemy więcej. Idziemy z postępem nauki, która pozwala patrzeć głębiej w rośliny i czerpać z nich to co naprawdę działa i eliminować to co może szkodzić.  Dla nas to wielka sztuka i wyzwanie. Nie chcemy zatrzymywać się na etapie babcinych receptur, ale iść dalej – skutecznie, bezpiecznie, naturalnie! Badać i potwierdzać skuteczność pielęgnacyjną, przeciwzmarszczkową, ochronną czy stymulującą poszczególnych molekuł. Wiedza i zaawansowane technologie pozwalają mieć pewność, że za każdym razem dany surowiec zawiera składniki aktywne w określonym stężeniu. Ma to wielkie znaczenie zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa,  jak i skuteczności jego działania a co za tym idzie działania całego kosmetyku. Rośliny, to trudny materiał, zmienny w zależności od warunków wzrostu czy też pór roku. Dzisiaj prowadząc własne zrównoważone uprawy, można mieć nad tym procesem pełną kontrolę. Dlaczego to takie ważne? Bo tylko wówczas mamy gwarancję, że każda partia produktu da zamierzony efekt pielęgnacyjny! W przeciwnym razie, skład procentowy składowych ekstraktu roślinnego za każdym razem może być inny, a krem w efekcie nie będzie gwarantował skutecznej pielęgnacji. W oparciu o tą wiedzę tworzone są wszystkie kosmetyki UZDROVISCO, w których znaleźć można m.in. mianowane ekstrakty roślinne z czarnego tulipana, rokitnika i maku. Co więcej, zostały one dodane w maksymalnych zalecanych dawkach, gwarantujących ich efektywność regeneracyjną, przeciwzmarszczkową, zagęszczającą, ujędrniającą i odbudowującą. To nowoczesne, poparte nauką podejście do pielęgnacji roślinnej. Rzetelne, uczciwe i przede wszystkim skuteczne. „Nie zapomniałyśmy też o rozpieszczającej zmysły, bardzo przyjemnej aplikacji. Nie chciałyśmy, aby kosmetyk naturalny kojarzył się z ciężkim, tłustym, babcinym kremem, a surowce naturalne dają obecnie nieograniczone możliwości, także w uzyskaniu pożądanych formuł! I to jest w nich naprawdę niesamowite!”- dodaje Anna Bukowska.

„Nie powiemy Ci, że własnoręcznie mieszałyśmy masy, ale możemy zapewnić, że mamy unikalną wiedzę jak to robić najlepiej, skąd pozyskiwać najlepsze, selektywne ekstrakty bo w  tworzeniu kosmetyków jesteśmy ekspertami. Wiemy co dobre dla nas i dla naszej skóry. Naturalnie!” – twierdzą wspólnie jednym głosem.

Ale UZDROVISCO to nie tylko kosmetyki! To niezwykły projekt i jednocześnie nowe, dobre miejsce dla kobiet.

„Pragnienie twórczego rozwoju, inspirowania i pomagania innym w odkrywaniu ich niezwykłych talentów i pasji, od zawsze było w moim sercu. Sama uwielbiam malować (choć nie zawsze mam na to czas). To jedna z moich wielkich artystycznych pasji, która jest źródłem ogromnej radości i spełnienia, ale też przekierowuje moje myśli na zupełnie inne tory, pozwala dostrzec, to co na co dzień umyka. Stąd pomysł, aby pod szyldem UZDROVISCO powstało także dobre miejsce dla kobiet. Miejsce, które pozwoli im ponownie odkryć to, co przez lata gdzieś się zgubiło, uciekło, zapomniało: pasje, marzenia, pragnienia, talenty. Wyzwolenie w kobietach twórczego myślenia, pomaga uwierzyć we własne siły. Odkryć, że potrafi się i że można robić o wiele więcej, niż się do tej pory wydawało. Odkrycie w sobie kreatywności i idące za tym wzmocnienie, przekłada się później na wszystkie obszary życia. Stajemy się odważniejsze, chętniej próbujemy nowych rzeczy. Odkrywamy siebie na nowo.” – mówi Monika Spinek, założycielka

„Ale UZDROVISCO, to nie tylko twórczość, to także ciepłe i przyjazne kobietom miejsce, gdzie mogą się (przy okazji warsztatów czy wykładów) spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, wzajemnie zainspirować. Przy pysznej herbacie i aromatycznej kawie czerpać od siebie i wspierać się. Bo przecież relacje, wspólne ze sobą bycie, poznawanie innych ludzi są nieocenionym dobrem. Nadaje życiu wartość.”– dodaje Małgorzata Bystrzycka

„Od zawsze spełniałam się w kreacji i tworzeniu kosmetyków, ale chciałam, by moja praca dawała kobietom coś więcej niż sam krem. Aby wychodziła poza typowy schemat działań biznesowych. UZDROVISCO w swoim szerokim wymiarze działań dotarcia do kobiet i pomocy, jest spełnieniem także pragnień mojego serca. Głęboko wierzę, że projekt rozwinie się tak, że dotrzemy z nim także do innych miast Polski” – wyznaje Anna Bukowska

AUTOR:
Anna Bukowska –
Z pasją podchodząca do pracy, zafascynowana składnikami roślinnymi, ich niezwykle szerokim spektrum działania i możliwościami jaki dają. Z zaangażowaniem poszukuje na całym świecie unikalnych ekstraktów i związków roślinnych. Takich, których działanie poparte jest nauką i badaniami, ale też takich, które pozwalają stworzyć niezwykle przyjemną, rozpieszczająca zmysły formulację czy też pomogą w pokonaniu bariery naskórkowej innym związkom. Z wykształcenia mgr inż. chemii, z ukierunkowaniem na chemię kosmetyczną. Z branżą związana od ponad 15 lat. Doświadczenie zdobywała pracując jako wykładowca akademicki w Wyższej Szkole zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, dziennikarka w popularnym magazynie o tematyce urodowej, specjalista marketingu w międzynarodowym koncernie kosmetycznym oraz jako współtwórca i dyrektor ds. rozwoju startupu kosmetycznego, który osiągnął wielki sukces i już ponad trzy lata działa na polskim rynku.

„UZDROVISCO to spełnienie pragnień mojego serca o cudownym miejscu i produktach dla kobiet. Uczciwych, rzetelnych, skutecznych. Tworzonych w poszanowaniu człowieka i natury. To celebracja tego co daje nam natura, co na co dzień zakryte i małe, ale w życiu i pielęgnacji może wiele.
Polecam.”