Czy podkład mineralny jest dla Ciebie? Co koniecznie warto o nim wiedzieć?

 

Dlaczego podkłady mineralne cieszą się taką popularnością? Jak dobrać kolor podkładu i jak go najlepiej zaaplikować? Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź w poniższym wywiadzie udzielonym przez właścicielkę polskiej marki, najwyższej jakości kosmetyków mineralnych i naturalnych,  Ecoloré – Dorotę Fistek-Korbut.

 

Wśród kosmetyków do makijażu jedną z podstaw jest podkład. Tak samo jest w przypadku makijażu mineralnego. Dlaczego podkład mineralny cieszy się tak dużą popularnością?

Dorota Fistek-Korbut: To prawda jest to jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków.  Podkład mineralny ma kilka cech, które cenią sobie klientki. Jest niewyczuwalny na skórze, nie obciąża jej – pozwala jej oddychać, daje efekt zdrowej, promiennej skóry,  jest delikaty dla cery i korzystnie wypływa na jej jakość.

Dlaczego czysto mineralny podkład jest delikatny dla skóry?

DFK: Podkład taki jak nasz, jest w 100% mineralny. Czyli wszystkie składniki są wyłącznie pochodzenia mineralnego. A minerały są nieorganiczne, czyli nie mają w sobie nic pochodzenia zwierzęcego ani nawet roślinnego. Czyli w DUŻYM cudzysłowie, to tak jak byśmy wzięli rozkruszony kamień, oczyszczony do czystości kosmetycznej i przyłożyli go do skóry. W takim przypadku ryzyko reakcji skórnych jest zminimalizowane. Poza tym składy czysto mineralnych kosmetyków są krótkie, co także minimalizuje ryzyko podrażnień. W naszym 100% mineralnym podkładzie Velvet Soft Touch znajdują się tylko niezbędne składniki. Jest ich raptem kilka, a każdy z nich ma określoną funkcję do spełnienia i nie znalazł się w nim przypadkiem.

Jaką konsystencję mają czysto mineralne podkłady?

DFK: 100% mineralny kosmetyk ma zawsze konsystencję sypką. Aby kosmetyk mógł być płynny czy też sprasowany potrzebne są oprócz minerałów inne składniki, faza wodna czy też faza tłuszczowa. Wtedy lista użytych surowców wydłuża się, a kosmetyk nabiera już innych właściwości. Kosmetyk płynny czy sprasowany może być oczywiście naturalny, ale nie będzie już w 100% mineralny.

Czy możemy powiedzieć, że podkład mineralny jest przeznaczony dla jakiegoś szczególnego typu cery?

DFK: Osoby o każdym typie cery mogą spróbować kosmetyków czysto mineralnych. Zarówno cery tłuste, mieszane jaki i w przypadku naszego podkładu mineralnego Velvet Soft Touch także suche. Ważne jest, żeby wiedzieć o jednej rzeczy, że żaden podkład czystko mineralny nie nawilży dodatkowo cery. O nawilżenie przy stosowaniu podkładu mineralnego należy zadbać kremem, właściwą pielęgnacją.
Szczególnym przypadkiem są cery odwodnione, mowa tu o cerach zarówno suchych jak i mieszanych, a także tłustych. Tak, cery tłuste bardzo często bywają odwodnione czyli nie mają odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wiele osób z cera tłustą robi wszystko, żeby je zmatowić zapominając o jej nawilżaniu. Ale to osobny temat, bardziej dla specjalisty od pielęgnacji. W każdym razie osoba, która ma cerę odwonioną po nałożeniu podkładu mineralnego może odczuwać pewien dyskomfort, bo tak jak wspominałam wcześniej czystko mineralny podkład nie nawilży nam dodatkowo skóry.
Podkłady czysto mineralne są też cenione przez wiele osób o wrażliwych cerach, które muszą stosować bardzo delikatne kosmetyki. Sprawdzają się też bardzo dobrze.

Jakie kremy poleca Pani jako bazę pod podkład mineralny?

DFK: Krem musi być przede wszystkim dostosowany do rodzaju i potrzeb danej cery. Dobrze jest, żeby dbał między innymi o jej nawilżenie. Z naszego doświadczenia wynika, że sprawdzają się konsystencje, które dobrze się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy. Wtedy łatwiej jest równomiernie zaaplikować podkład. Są osoby, które są w stanie nakładać pięknie minerały nawet na tłuste bazy, olejowe. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ale jeśli ktoś dopiero zapoznaje się z podkładem mineralnym to proponuję zacząć jednak od kremów które dobrze się wchłaniają.

Czyli mamy przygotowaną cerę pod nałożenie podkładu mineralnego. Jak go odpowiednio nałożyć?

DFK: Po nałożeniu kremu, odczekujemy chwilę, żeby się wchłoną. I wtedy możemy zacząć aplikację. Metod aplikacji jest kilka. Każdy musi znaleźć tę, która daje pożądany efekt na buzi. Najbardziej popularna to nakładanie podkładu na sucho pędzlami typu kabuki lub flat top. Niektórzy lubią nakładać podkład mineralny wilgotną gąbeczką typu beauty blender czyli na mokro. Inni jeszcze mieszają podkład mineralny np. z jakimś olejem uzyskując płynna czy mazistą konsystencję. Każda metoda daje inny efekt.
Aby z bliska poznać wszystkie 4 metody aplikacji zapraszam na naszego Instagrama na IG TV lub na nasz kanał Youtube gdzie można w szczegółach je poznać, zobaczyć jaki efekt krycia daje każda z nich i w przypadku jakich cer dana metoda powinna najlepiej się sprawdzić.

Przed nami jeszcze ostatnia kwestia. Jak dobrać kolor podkładu mineralnego Ecolore?

DFK: Mamy 34 kolory podkładu, tak aby każdy mógł dobrać kolor dla siebie. Na pierwszy rzut oka wybór wydaje się być wyzwaniem ale jest to prostsze niż się wydaje.

Nasze podkłady podzielone są na 5 grup kolorystycznych. W każdej grupie mamy różne poziomy jasności.


Dla ułatwienia doboru samodzielnie, w domowych warunkach przygotowaliśmy zestawy próbek podkładów. Wystarczy określić jaki jest mniej więcej poziom jasności cery i wybrać odpowiedni zestaw. W każdym zestawie je 9 próbek z różnych gam kolorystycznych, ale o danym poziomie jasności.

Dysponujemy też pojedynczymi próbkami w saszetkach oraz mini produktami. Gdyby ktoś nie zdecydował się na zestaw.
Zawsze też chętnie doradzamy w którym kierunku pójść jeśli chodzi o dobór podkładu. Można  nam zadać pytanie mailowo, poprzez social mediach lub zadzwonić. Zadamy kilka pytań i polecimy kolory do wypróbowania. Także serdecznie zapraszam do kontaktu z nami.

 

 

Dziękuje za wywiad, myślę, że jeśli ktoś do tej pory nie miał jeszcze przyjemności spróbowania podkładu mineralnego to po tym czego się dowiedzieliśmy zdecydowanie powinien czuć się zachęcony.

DFK: Bardzo się cieszę, że to co powiedziałam zachęca do wypróbowania. Dziękuje za wysłuchanie i zapraszam Wszystkich do skorzystania z dobrodziejstw makijażu mineralnego.

Dane kontaktowe:
www: ecolore.pl
FB: https://www.facebook.com/EcoloreCosmetics
Instagram: https://www.instagram.com/ecolore_cosmetics/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-7TLV4aUAD8AWYJaFPNJHg?view_as=subscriber