Najpierw zatrzymaj czas

Zmiana metod pielęgnacji z tradycyjnych na naturalne nie wymaga rewolucji i stawiania na głowie wszystkiego, co dotąd sprawiało nam przyjemność. Przygodę z naturalnymi kosmetykami warto zaczynać rozważnie i stopniowo, by przekonać się, jak wiele wartości wnoszą w naszą codzienność, wspierając troskę o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Szczególnie gdy mają też moc zatrzymania upływu czasu…

 

Nie bez przyczyny naturalna pielęgnacja zdobywa serca coraz większej społeczności na całym świecie. Świadomie i z coraz większym znawstwem czytamy składy kosmetyków. Lepiej rozumiemy zasady ich działania oraz wpływ na kondycję skóry i włosów.
Od czego zatem warto zacząć proces przechodzenia na metody naturalnej pielęgnacji…?

TO SAMO, LECZ NIE TAK SAMO

Idealnym wstępem do zapoznania się z mocą i walorami naturalnej pielęgnacji jest włączenie do codziennych zabiegów kosmetycznych żelu hialuronowego. Jego moc uszlachetniania innych kosmetyków jest niemal nieograniczona. I choć stosowany
z naturalnymi olejami idealnie sprawdza się w swej pielęgnacyjnej roli, także mniej wartościowym kosmetykom potrafi dodać wiele pożądanych walorów oraz skuteczności.

 

KWAS, KTÓRY JEST W NAS…

Kwas hialuronowy, mimo że swą nazwą budzi dreszcz niepokoju u osób po raz pierwszy stykających się z tym kosmetykiem, stanowi naturalny składnik naszej skóry, stawów i ścian naczyń krwionośnych. Wraz z elastyną oraz kolagenem odpowiada
za napięcie, jędrność i wygładzanie skóry. Dlatego podkreśla się jego działanie odmładzające i moc wygładzania zmarszczek. Jednak nie tylko dzięki temu zyskał duże uznanie użytkowników.

NAWILŻANIE DO POTĘGI

Niezwykłe walory kosmetyczne kwasu hialuronowego wynikają z jego właściwości nawilżających: potrafi związać wielokrotnie więcej wody niż wynosi jego masa. Zawartość kwasu w ludzkiej skórze zmniejsza się jednak wraz z wiekiem (dodatkowo obniżają ją niezdrowe nawyki, w tym palenie papierosów). Dlatego dość szybko wymaga uzupełniania, również w młodości. I tu ważną rolę odgrywają naturalne kosmetyki.

 

JĘDRNA I GŁADKA SKÓRA

Trójcząsteczkowy żel hialuronowy, działający na powierzchni i w głębokich warstwach skóry, znakomicie radzi sobie z zadaniem uzupełnienia kwasu hialuronowego
w strukturze skóry. Aplikowany bezpośrednio z dozownika lub wkraplany do innych kosmetyków, pomaga jej odzyskać pożądaną jędrność, elastyczność i gładkość (wygładza zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu kolejnych, przez co wyraźnie odmładza cerę).

Kwas hialuronowy stosowany w kosmetykach naturalnych ma pochodzenie roślinne i należy do środków pielęgnacyjnych o stuprocentowo naturalnym pochodzeniu. Najcenniejszy jest żel składający się z trzech uzupełniających się form kwasu o różnej masie cząsteczkowej: kwas wielkocząsteczkowy tworzy warstwę ochronną na skórze, skutecznie zapobiegając utracie wody przez naskórek; małocząsteczkowy wnika w górne warstwy skóry, regeneruje je i nawilża; ultraniskocząsteczkowy przenika do głębokich warstw skóry, gdzie wiąże wodę i przygotowuje skórę do przyjęcia wartościowych składników aktywnych z innych stosowanych przez nas kosmetyków.

 

ELIKSIR MŁODOŚCI

Dzięki swemu działaniu nawilżającemu żel hialuronowy wspiera dbałość o atrakcyjny wygląd skóry, a przede wszystkim zapobiega jej przesuszaniu się, przez co wzmacnia również jej naturalne bariery ochronne. Działaniu napinającemu i uelastyczniającemu zawdzięcza miano „eliksiru młodości”. Zdrowy wygląd skóry oraz usuwanie oznak starzenia to ważne dobroczynne efekty zastosowania żelu hialuronowego.

 

PRZEWAGA NATURY

Jego uniwersalne działanie sprzyja stopniowej zmianie nawyków i środków pielęgnacji. Pomaga też dostrzec różnicę między działaniem tradycyjnych kremów a kosmetykami naturalnymi, które posiadają w swym składzie kwas hialuronowy. Niejedno naturalne serum o bogatej liście składników zawiera nieporównywalnie większą ilość kwasu hialuronowego niż kosmetyki syntetyczne znanych i uznanych marek z całego świata.

ULEPSZAMY KOSMETYKI

Aby skorzystać z dobroczynnego działania mocno nawilżającego, napinającego
i przeciwzmarszczkowego żelu hialuronowego – wystarczy zmieszać jedną jego dozę
z ulubionym kremem (także takim, który nie ma pochodzenia naturalnego), balsamem, szamponem lub odżywką do włosów. Ta niewielka ilość żelu nie tylko skutecznie nawilży skórę oraz włosy, ale także zwiększy oddziaływanie składników aktywnych kosmetyku.

Ograniczając utratę wody przez skórę (zatrzymując ją w komórkach), żel hialuronowy pozytywnie wpływa na jej sprężystość i miękkość. Jako nośnik substancji aktywnych, wspiera ich przenikanie do głębszych warstw skóry. Dzięki temu pomaga jeszcze skuteczniej działać innym kosmetykom, nie tylko naturalnym, potęgując ich pielęgnacyjny wpływ na skórę oraz włosy.

 

KORZYSTNY DLA KAŻDEGO

Co ważne, żel hialuronowy może być stosowany w pielęgnacji każdego typu cery, potrzebuje go nawet cera trądzikowa i tłusta. Nie wywołuje podrażnień, nie powoduje reakcji alergicznych – gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania
w samodzielnym zastosowaniu oraz w połączeniu z innymi środkami pielęgnacji.
A odpowiedni dobór stężenia pomaga skutecznie pielęgnować cerę w każdym wieku.

 

7% DLA WYMAGAJĄCYCH

Najmocniejszym działaniem cechuje się 7-procentowy żel hialuronowy, przy którego zastosowaniu szczególnie warto pamiętać o łączeniu go z innymi kosmetykami. Jest naprawdę ultraskuteczny, a jego aplikację na skórę poczujemy błyskawicznie. Regularnie stosowany, znakomicie wesprze osoby mające wysokie wymagania względem kosmetyków nawilżających – polecany jest przede wszystkim osobom
po 50. roku życia.

 

ODPOWIEDNIA DAWKA DLA KAŻDEGO

Dla młodszych dedykowane są żele hialuronowe o niższych stężeniach, również niezmiernie efektywne, dostosowane do standardowych potrzeb skóry w określonym wieku: kwas 5-procentowy świetnie służy użytkownikom w wieku 40+, 3-procentowy dedykowany jest 30-latkom, a 1,5 proc. zawiera perfekcyjnie dobraną dawkę nawilżenia dla 20-latków, którzy pragną zadbać o zachowanie młodo wyglądającej skóry na lata.

 

REGENERACJA WŁOSÓW

Warto pamiętać, że nie tylko skóra korzysta z dobroczynnego wpływu kwasu hialuronowego – idealnie wspomaga on również zabiegi regeneracji suchych
i zniszczonych włosów, z rozdwajającymi się końcówkami. Dodany do szamponu lub balsamu, ogranicza wysuszające działanie detergentów, nadaje włosom gładkość
i blask oraz odbudowuje ich prawidłową strukturę, wspierając usuwanie uszkodzeń.

NIESKOŃCZENIE WIELE ZALET

Perfekcyjnie nawilżona cera, zdrowe włosy, skóra ciała odzyskująca młodość
i elastyczność: wszystkie te cechy działania kwasu hialuronowego mają olbrzymie znaczenie dla osób świadomie troszczących się o dobrą kondycję organizmu. Przez swe kosmetyczne oddziaływanie żel hialuronowy zabezpiecza przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, regeneruje skórę i włosy, wspiera ją na wiele sposobów.

 

MOCNY, ZDROWY START!

Walory pielęgnacyjne żelu hialuronowego są nie do przecenienia: potrafi intensywnie nawilżać, napinać i wzmacniać skórę oraz włosy nawet wówczas, gdy nie towarzyszą mu bezcenne dla skóry roślinne oleje kosmetyczne, a jedynie tradycyjne, lecz ulubione od lat kosmetyki. Te uniwersalne właściwości czynią go jednym z najbardziej pożądanych kosmetyków już na starcie przygody z naturalną pielęgnacją: na początek jest idealny!

 

BEZCENNE TARGOWE SPOTKANIA

Dokonując wyboru żelu hialuronowego, warto skupić się na indywidualnych potrzebach i do nich dobrać kosmetyk o odpowiednim stężeniu. Jeśli mamy wątpliwości, bardzo dobrym pomysłem jest wybranie się na targi kosmetyczne, by przy stoiskach wystawców porozmawiać o najlepszych metodach pielęgnacji. I wraz
z producentami kosmetyków wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Targowe spotkania naprawdę są bezcenne!

 

MOC MOŻLIWOŚCI…!

A co potem? Gdy przekonamy się już, jak wiele dobroczynnych efektów pielęgnacyjnych niesie ze sobą stosowanie naturalnych kosmetyków, otwiera się przed nami świat tak wielu możliwości i walorów, że nie sposób go ująć w kilku zdaniach. Czekają na nas bogate w cenne składniki sera, oleje kosmetyczne, masła do ciała, peelingi, hydrolaty, glinki – niesamowita ilość wartościowych kosmetyków
o urzekających aromatach!

 

CUDA NA EKOCUDACH

W tym dobrodziejstwie i obfitości łatwo się pogubić. Niezmiennym źródłem cennych wskazówek i inspiracji są m.in. targi kosmetyków naturalnych Ekocuda, pełniące rolę lidera wśród wydarzeń targowych tego typu w całej Polsce. Udział w nich stanowi najlepsze źródło wiedzy, a prezentowane w czasie targów kosmetyki pozwalają przebierać i wybierać niemal bez ograniczeń! Tu nie tylko warto – tu trzeba być!

 

WYNIKI BADAŃ APLIKACYJNYCH

Jeśli jednak jesteście niecierpliwi i chcecie już teraz zyskać więcej informacji oraz dowiedzieć się, jak wypadają żele hialuronowe w badaniach aplikacyjnych, zapraszamy Was do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych testów np. na stronie manufaktury Bioleev. Znajdziecie tam sporo wskazówek dotyczących zastosowania żelu hialuronowego oraz pełną informację o jego skuteczności pielęgnacyjnej:
www.bioleev.sklep.pl/sklep/kwas-hialuronowy-7