NATURATIV – JEDYNE POLSKIE KOSMETYKI Z CERTYFIKATEM NATRUE

Magda Hajduk, właścicielka marki NATURATIV, pracuje przy tworzeniu naturalnych receptur już od 10 lat. Gdy pierwsze kosmetyki wyprodukowane przez jej firmę Aromeda, pojawiły się na rynku – trend naturalnej pielęgnacji dopiero rodził się w Polsce. Dziś, Aromeda jest w czołówce polskich producentów kosmetyków naturalnych. Co jest jej siłą?

CERTYFIKAT – KOMFORT KONSUMENTA

Na rynku mamy prawdziwy “naturalny” boom. Producenci chętnie deklarują na etykietach, że ich produkt jest “eko”, “bio”, “organic”, “naturalny”, ma “100% natury”. Czy zawsze jednak tak jest naprawdę i faktycznie mamy do czynienia z naturalnym lub organicznym składem? Na tą chwilę nie mamy prawnej regulacji co do definicji kosmetyku naturalnego. Czyli nie ma prawa, które pociągałoby do odpowiedzialności producentów deklarujących naturalność kosmetyku, a jednocześnie stosujących składniki syntetyczne. Pozostaje nam więc dokładne czytanie składów i sprawdzenie, czy wśród naturalnych składników, nie pojawiają się niespodziewanie te nienaturalne. Co jednak, gdy konsument nie ma pamięci do skomplikowanych nazw surowców i nie ma pewności, co ostatecznie kupuje?

Gwarancję daje certyfikat. To organ certyfikujący – w imieniu konsumenta – dokonuje dokładnej analizy nie tylko składników, ale też miejsc, z których pochodzą i procesów, którym zostają poddane, zanim stworzą gotową recepturę. Droga do zdobycia certyfikatu nie jest łatwa – trwa od 6 miesięcy do nawet 2 lat dla jednego kosmetyku. Na końcu jednak, czeka prestiżowy znak naturalnej jakości rozpoznawalny na całym świecie. Daje to też dużo większe szanse eksportu produktów na inne rynki. Bo taki certyfikat – to międzynarodowe zaufanie.

NATURATIV posiada certyfikat NATRUE, nadawany przez organizację założoną 10 lat temu przez stowarzyszenie europejskich producentów kosmetyków naturalnych, takich jak m.in. Weleda, Lavera, czy dr. Hauschka. Dzięki certyfikatowi – kosmetyki NATURATIV od 4 lat dumnie zajmują miejsce na półkach światowych perfumerii, aptek i sklepów eko. Stoją obok takich marek jak Aesop, John Masters Organics, czy Dr Hauschka. Oprócz Polaków, używają ich Japończycy, Włosi, Belgowie, Portugalczycy, Szwedowie, Finowie i Duńczycy.

AROMATY, KTÓRE KRADNĄ SERCE

Przez długi czas, kosmetyki naturalne nieco zniechęcały mało wyrafinowanymi zapachami i konsystencjami. Gdy w Aromedzie zaczęły powstawać pierwsze receptury – jasne było, że nowoczesne rozwiązania naturalnej kosmetologii i widoczne, błyskawiczne efekty pielęgnacji są bardzo ważne. Ale równie istotne są wrażenia zmysłowe i przyjemność stosowania.

Dlatego prace nad każdym kosmetykiem trwały tak długo, aż uzyskano urzekającą konsystencję – dla przykładu – wszystkie masła i balsamy do ciała są niczym lekkie i puszyste kremy do tortu. Jeszcze dłużej pracowano nad zapachem.

Naturalne i jednocześnie wyrafinowane kompozycje zapachowe są dużo trudniejsze do uzyskania, niż syntetyczne. W kosmetykach naturalnych oczywiście mogą być tylko te pierwsze. Naturalne kompozycje bywają kapryśne. Trzeba długo obserwować jak „pracują” w masie kosmetyku. To nieco żmudny, ale też fascynujący proces.

W NATURATIV Linia Rewitalizująca energetyzuje naturalnym aromatem cytryny.Linia Relaksująca odpręża kokosem i trawą cytrynową. Linia Otulająca rozpieszcza wanilią, karmelem z odrobiną odświeżającej cytryny. Linia Hipoalergiczna urzeka delikatnym morskim zapachem. Bogata linia Home SPA przenosi zaś w śródziemnomorski klimat ziół i cytrusów.

To właśnie niezwykłe aromaty NATURATIV są ich pierwszą cechą, na którą uwagę zwracają klienci. Niektórym kojarzą się z wakacjami, innym bardziej kulinarnie. I prawidłowo, bo te kosmetyki, dzięki bardzo bogatym składom, to prawdziwe „superfoods” dla skóry.

NATURALNA PIELĘGNACJA OD STÓP DO GŁÓW

Bogate kompozycje olejów, ekstraktów, maseł roślinnych, które odżywiają i błyskawicznie regenerują skórę oraz aromaty, które pobudzają zmysły siłą naturalnych olejków. To kwintesencja naturalnej, smakowitej pielęgnacji. Są tu linie do pielęgnacji ciała, włosów i twarzy. Jest również linia SWEET dla maluszków i całych rodzin oraz MEN dla mężczyzn. Blisko 100 naturalnych, kuszących produktów.

Dzięki kompleksowej ofercie – możemy wymienić całą „kosmetyczkę” na naturalną.

A to nie wszystko. W sklepie internetowym www.naturativ.pl znaleźć można jeszcze drugą markę – która jest uzupełnieniem oferty. To organiczne kosmetyki do makijażu ZUII ORGANIC – rewolucyjne składy na bazie płatków róży, jaśminu, rumianku, odżywcze ekstrakty i oleje roślinne – to makijaż, który zdobi i pielęgnuje. ZUII ORGANIC, to australijska marka, znana już w świecie, a jej organiczne kompozycje zostały potwierdzone certyfikatem COSMOS. ZUII ORGANIC będzie można poznać podczas targów Ekocuda na stoisku NATURATIV.

PASJA I WIEDZA, KTÓRĄ TRZEBA SIĘ DZIELIĆ

Dla Aromedy zawsze bardzo ważna była misja edukacji w temacie kosmetyków naturalnych. Jako członek NATRUE, zgodnie z filozofią stowarzyszenia – pragnie szerzyć wiedzę o tym, czym są prawdziwie naturalne kosmetyki i o tym, jakie kryteria muszą spełnić składniki, by znaleźć się w kompozycji kosmetyku naturalnego.

Podczas targów Ekocuda będzie można wziąć udział w wyjątkowych warsztatach:

22/04 15:00 – “Aromaty w kosmetykach naturalnych”
Jakie aromaty można stosować w kompozycjach kosmetyków naturalnych? Do świata aromatycznych olejków zaprosi Renata Piotrowska – Szef Działu Badań i Rozwoju w firmie Aromeda
22/04 16:00 – “Rola certyfikatu dla kosmetyków naturalnych”

Co to znaczy kosmetyk prawdziwie naturalny? Jaka jest jego definicja? Jak go rozpoznać? Podczas warsztatu opowie o tym Magda Hajduk – właścicielka marki Naturativ i Aromedy.

A dla miłośników i wszystkich zaciekawionych organicznym makijażem:

23/04 16:00 Kolor w makijażu. Znajdź swój idealny i naucz się go używać.

Warsztat poprowadzi Marta Grzegrzułka – doświadczoną wizażystka, a od 2 lat również Główna Ambasadorka marki Zuii. Podczas warsztatu udowodni, że warto w makijażu przekonać się do zdecydowanych kolorów. Opowie o własnych doświadczeniach w pracy z organicznymi kosmetykami oraz wykona makijaż pokazowy na modelce.

Zapraszamy na spotkanie z NATURATIV i ZUII ORGANIC na stoisku oraz podczas warsztatów!