PIXIE COSMETICS – jak powstała marka

Sylwia, czyli założycielka marki Pixie Cosmetics, uwielbia kosmetyki i wizaż. Swego czasu dużo eksperymentowała z różnymi dostępnymi produktami na skutek czego jej wrażliwa cera zbuntowała się. Zaczęła poszukiwać wiedzy o produktach, które słyną ze swoich leczniczych właściwości. W taki sposób natrafiła na kosmetyki mineralne. Zrodził się jednak problem gdyż na polskim rynku kilkanaście lat temu nie były one w ogóle dostępne. Kosmetyki mineralne trzeba było ściągać z zagranicy. Ale nawet kiedy udało się zakupić je poza granicami Europy, ostatecznie ciągle coś było nie tak. A to wykończenie nie dawało pełnej satysfakcji, a to kolor nie wtapiał się idealnie. Wtedy u Sylwii narodził się pomysł, aby zrobić coś własnego. Dla samej siebie. Coś niezwykłego i indywidualnego, nad czym pracuje się od początku do końca. Tym sposobem z potrzeby i z pasji do kosmetyków narodziła się idea Pixie Cosmetics i 2009 oficjalnie rozpoczęliśmy działalność. Tym samym jesteśmy pierwszą polska marką mineralną w Polsce.

RECEPTURY

Od samego początku Sylwia w zaciszu swojej wyobraźni tworzy receptury naszych kosmetyków. Każdy z produktów ma absolutnie unikalny i niepowtarzalny skład. Nad niektórymi praca trwała nawet ponad 2 lata! Dlatego w porównaniu do innych marek mineralnych mamy dość wąską ofertę. Wąską, ale jakże wyjątkową, ponieważ muszą one być idealne i niepowtarzalne. Tylko taka absolutnie doskonała formuła otrzymuje zielone światło i może trafić w Wasze ręce.

Wszystkie nasze kosmetyki są naturalne. Zrezygnowaliśmy z konserwantów, składników odzwierzęcych, silikonów oraz innych szkodliwych substancji. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, pędzle są wykonane z włosia syntetycznego, zatem spełniają wymagania stawiane nawet przez wegan. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów.

TAJEMNICA

Pixie to małe postaci obdarzone magiczną mocą, wróżki, które wprowadzą Was w świat kosmetyków mineralnych i naturalnych zainspirowanych bogactwem natury i pięknem zaczarowanego świata. Każdy z naszych kosmetyków jest kluczem do drzwi magicznego ogrodu kosmetyków, który dla Was tworzymy i odkrywamy. Przejdź przez bramę i Oczaruj Sobą.

https://pixiecosmetics.com/