Świeże jedzenie dla skóry prosto z lodówki

Świeżość i naturalność to dziś kategorie, których stajemy się coraz bardziej świadomi podczas wyborów konsumenckich. Otoczeni przez produkty wysoko przetworzone i nie najzdrowsze chętnie sięgamy po te, które oferują nam minimalistyczne i zdrowsze rozwiązania. Oczywiście tyczy się to w pierwszej kolejności wyborów dietetycznych, gdy sięgamy po świeże owoce i warzywa, wykonujemy zdrowe zamienniki słodyczy, ograniczamy fastfoody. Zwracamy jednak także uwagę na inne produkty codziennego użytku, ale zwłaszcza wobec tych kosmetycznych stawiamy coraz większe wymagania. Takie same wymagania wobec własnych kremów stawiała założycielka marki fridge, której skóra była tak wrażliwa, że dostępne na rynku produkty kosmetyczne nie spełniały jej oczekiwań. Dlatego, ponad 10 lat temu Magdalena Beyer postanowiła stworzyć własny produkt idealny oparty na najwyższej jakości składnikach. W ten sposób powstały kremy z lodówki, czyli świeże i naturalne jedzenie dla skóry.

Krem świeży

Fridge jako pierwszy na świecie stworzył nową kategorię kosmetyków – Świeże. Świeże, czyli takie, które pozwalają skórze oddychać, nie zawierają konserwantów, silikonów, alkoholu etylowego, a każdy składnik jest w nich starannie przemyślany i świadomie dobrany. Dzięki temu skóra twarzy i ciała dostaje tylko to, co najlepsze, bez zbędnych dodatków. Świeżość kosmetyków fridge nie ogranicza się jednak jedynie do naturalnych składników najwyższej jakości. Wobec braku konserwantów konieczne jest trzymanie kremów w lodówce, dzięki temu zachowują one swoje właściwości dłużej. I tak jak w przypadku jedzenia – mają one datę ważności, zwykle 2,5 miesiąca od daty produkcji. Każde opakowanie kremu, balsamu, serum lub innego produktu jest opisane datą i podpisane przez laboranta odpowiedzialnego za daną partię kosmetyku, dzięki czemu wiemy, ile czasu możemy używać zakupionego kremu.

Krem zimny

Trzymanie kosmetyków w lodówce ma ogromne zalety. W przypadku kremów fridge wiąże się to nie tylko z utrzymaniem świeżości produktu, a co za tym idzie, jego cudownych właściwości. Zimny kosmetyk przynosi ulgę zmęczonej skórze twarzy, pobudza i odświeża, dzięki czemu już pierwszy moment po aplikacji kremu staje się kojącą przyjemnością. Chłód korzystnie wpływa na wszelkie obrzęki, zasinienia, opuchlizny, dzięki czemu zwłaszcza rano pozwala zregenerować się chociażby wyjątkowo delikatnej skórze pod oczami.

Krem (nie tylko) różany

Specjalnym składnikiem kremów fridge jest zimnotłoczony olej różany, który znajduje się w wielu kosmetykach z lodówki. Działa antyoksydacyjnie, niweluje zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu kolejnych, a także odżywia, wspomaga zatrzymanie wody w skórze. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C rozjaśnia blizny i przebarwienia. Piękny różany zapach kosmetyki fridge zawdzięczają z kolei olejkowi różanemu, który prócz właściwości aromaterapeutycznych działa także antyseptycznie. Fridge proponuje także kosmetyki oparte na innych wartościowych olejach – oleju dyniowym, oleju z pestek truskawek czy arganowym to zaledwie początek listy. Oprócz olejów kosmetyki zawierają także naturalne olejki eteryczne czy niezwykle wartościowe ekstrakty roślinne.

Krem indywidualnie dobrany

Każdy krem fridge działa przeciwzmarszczkowo, bo każdy krem nawilżający i odżywiający wspomaga regenerację skóry. Ważne jest to, by znaleźć krem idealny, dopasowany do naszego typu cery. Istotny jest nie tylko wiek, ale indywidualne cechy – skłonność do pękających naczynek czy zaczerwienień, przesuszania lub nadprodukcji sebum. Im lepiej scharakteryzujemy naszą skórę, tym łatwiej i trafniej będziemy mogli dobrać swój idealny krem.

https://fridge.pl/