be’liv

be’liv live cosmetics to pierwsza w Polsce innowacyjna marka kosmetyków z żywymi bakteriami probiotycznymi Lactobacillus plantarum. Opracowana przez 3 mikrobiolożki z Krakowa którym udało się zamknąć żywe bakterie w recepturze kremowej. Marka składa się z 4 kremów do twarzy o 4 kierunkach działania: nawilżenie, regeneracja, odżywienie i anti-aging.
be’liv to prawdziwy probiotyk dla skóry dbający o jej mikrobiom podczas codziennej pielęgnacji
Żywe probiotyki w kremach be’liv:
·       uzupełniają mikrobiom skóry, przywracając go do równowagi
·       reguluja pH skóry
·       produkują w czasie rzeczywistym substancje odżywcze dla skóry (aminokwasy, kwasy organiczne, witaminy)  dlatego działają cały czas, a nie tylko w chwili aplikacji
·       produkują antyoksydanty opóźniające procesy starzenia
·     regulują pracę układu odpornościowego obecnego na skórze chroniąc w ten sposób skórę przed alergiami

be’liv  dba o mikrobiom skóry na 3 sposoby, dzięki zastosowaniu technologii 3P (prebiotyki, probiotyki, postbiotyki). Oprócz żywych bakterii probiotycznych, kremy dostarczają także do skóry prebiotyki które odżywiają mikrobiom skóry oraz posbiotyki czyli substancje produkowane przez bakterie probiotyczne o właściwościach nawilżających, odżywczych, antyoksydacyjnych itp.
Markę be’liv wyróżniają także innowacyjne, podwójne opakowania airless które składają się z dwóch faz: probiotycznej oraz kremowej. Odpowiednio dobrany emulgator pozwala na wymieszanie obu faz na skórze dłoni tuż po wydozowaniu. Opakowanie bez dostępu powietrza, minimalizuje ryzyko zakażeń wtórnych w trakcie użytkowania produktu, przez to zwiększa bezpieczeństwo produktu. Pozwoliło to na zastosowanie w kremach łagodnych konserwantów, które nie uszkadzają mikrobiomu skóry.