ECOOKING

ECOOKING to naturalna, wegańska pielęgnacja skóry, pochodząca z Danii. Marka powstała w 2015 roku, a jej założycielką jest Tina Søgaard, której ideą jest tworzenie tak naturalnych kosmetyków jak to tylko możliwe ale z bezkompromisowym naciskiem na efekty stosowania i jakość, co potwierdzają certyfikaty i międzynarodowe nagrody. Marka powstała i nadal jest tworzona w Danii, gdzie w małej fabryce wszystkie produkty napełniane są ręcznie. Ecooking to zupełnie nowe oblicze marki eko. Dzięki połączeniu naturalnych i organicznych składników o dużej aktywności biologicznej z bogactwem dobroczynnych minerałów, antyoksydantów i kwasów tłuszczowych zawartych w organicznych olejach stanowi dla skóry swoistą, “odżywczą dietę”, która przywraca równowagę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania młodego wyglądu.

MISJA MARKI

Stworzenie pierwszych produktów ECOOKING zostało zapoczątkowane przez osobiste problemy Tiny Søgaard. Kryzys osobisty widocznie odbił się na kondycji jej wrażliwej skóry, która stała się bardziej „zmęczona” i „szara” niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z szybką utratą wagi, zaczęła również tracić elastyczność i napięcie. Wtedy Tina zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęła tworzyć własne kremy, serum i olejki. Pierwsze produkty marki powstały w kuchni Tiny, która dzięki swojemu ponad 20 letniemu doświadczeniu w branży kosmetycznej dokładnie wiedziała jakie składniki potrzebne są do stworzenia najskuteczniejszych formuł. Co drugi dzień powstawała nowa partia, którą przechowywała w lodówce w słoiczku po dżemie. W krótkim czasie zobaczyła pierwsze widoczne rezultaty, a domowe produkty szybko stały się popularne wśród rodziny i przyjaciół.  W ten sposób powstała doskonała, odżywcza „dieta” dla skóry.

MOTTO MARKI

Działanie kosmetyku jest najważniejsze, ale musi być tak naturalny jak to tylko możliwe.

WYSELEKCJONOWANY SKŁAD I BEZPIECZNE OPAKOWANIA

Produkty powstają w poszanowaniu człowieka i środowiska. Ekologiczne formuły zawierają wyłącznie naturalne i organiczne składniki najwyższej jakości:

•Naturalne składniki o bioaktywnym działaniu

•100% czyste naturalne i organiczne oleje

•100% naturalne olejki eteryczne i ekstrakty zapachowe

•W 100% bez parabenów

•100% wegańskie (jedynie w balsamach Multibalm i Balsam do ust stosowany jest naturalny wosk pszczeli)

•Witaminy i minerały

•Antyoksydanty

Marka stosuje również zasadę zero waste – produkty nie posiadają kartoników zewnętrznych, a opakowania nadają się do ponownego przetworzenia.