KUMAZU

KUMAZU SERUM CERAMIDOWE NA ROZDWOJONE KOŃCÓWKI WŁOSÓW.

 

ROZDWOJONE KOŃCÓWKI to problem o wielu konsekwencjach. Sprawia, że włosy stają się suche, trudne w ułożeniu, na pewno nie wyglądają na zdrowe. Łatwo ulegają uszkodzeniom: łamią się a nawet wypadają.

Czy istnieją skuteczne sposoby na rozdwojone końcówki włosów, które zawsze działają? Dlaczego włosy się rozdwajają?

Rozdwajanie włosów to częste zjawisko, nazywane również rozszczepem podłużnym. Polega na uszkodzeniu struktury włosów, które rozdwajają się, a nawet roztrajają. Zamiast gładkiej powierzchni, staje się ona postrzępiona i nierówna. Rozdwajanie końcówek dotyczy zazwyczaj posiadaczek włosów długich i półdługich. Powodów, dla których włosy się rozdwajają jest mnóstwo. Najczęściej wymienia się: zabiegi stylizacyjne suszenie gorącym powietrzem nieprawidłowe szczotkowanie uszkodzenie struktury włosów pod wpływem promieni UV, farbowanie i rozjaśnianie włosów, prostowanie lub ondulacja.

skutecznym sposobem na zapobieganie rozdwajaniu się końcówek są kosmetyki, które w składzie maja ceramidy.

 

CERAMIDY- JAK DZIAŁAJĄ?

 

Czytanie list składników kosmetyków jest dla większości z nas jak czarna magia.

Tymczasem rynek kosmetyczny wzbogaca się w  coraz to nowsze i wyszukane substancje mające sprawić, że  kosmetyki staną się jeszcze skuteczniejsze w działaniu. Ale są również substancje sprawdzone a obecnie troszkę zapomniane.

Obserwujemy obecnie powrót do wykorzystywania w kosmetykach CERAMIDÓW>

Jak działają ceramidy i czego możemy od nich oczekiwać?

Czym są ceramidy?

CERAMIDY są substancją biologicznie aktywną z grupy lipidów – związków tłuszczowych. Naturalnie występują w warstwie rogowej naskórka, tworząc swego rodzaju spoiwo międzykomórkowe, zapewniające ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przed utratą wody z wewnątrz. Dobrze pielęgnowana skóra nawet do 40. roku życia produkuje ceramidy, jednak wraz z upływem czasu są one coraz gorszej jakości, aż do całkowitego zaprzestania ich produkcji. Dobrej jakości bariera z nich tworzona jest również bogata w cholesterol oraz wolne kwasy tłuszczowe, co w ogólnym znaczeniu ma duży wpływ na całkowitą kondycję powłoki ciała oraz włosów.

 

CERAMIDY W KOSMETYKACH

Ceramidy w kosmetykach pełnia funkcję min. ochronne i uzupełniające. Dzięki dostarczaniu ich w kosmetykach do włosów uzupełniamy ubytki w spoiwie międzykomórkowym, które powstały na skutek wielu różnorodnych czynników. W pielęgnacji włosów są one stosowane jako składnik szamponów uszczelniający osłonkę włosa i zapobiegający utracie nawilżenia od wewnątrz. Dzięki nim utrzymujemy blask, sprężystość i miękkość włosów na długo.

DLA KOGO KOSMETYKI Z CERAMIDAMI?

W przeszłości kosmetyki z ceramidami były zalecane jedynie osobom starszym. Tak jak wspomniano, z wiekiem produkcja naszych naturalnych składników bariery międzykomórkowej zostaje spowolniona, jak również ich jakość spada. Osoby o cerze dojrzałej właśnie dlatego powinny kremami i balsamami uzupełniać ubytki, dzięki czemu na dłużej zatrzymają młodość i witalność skóry. Okazuje się, że również czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym, przeżywanie stresu, mogą mieć wpływ na utratę bądź uszkodzenia lipidów w warstwie rogowej naskórka i strukturze włosów. Następstwem tego stanu jest szybsza utrata wody, co prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia, utraty jędrności, powstawania zmarszczek, jak również patologicznych zmian skórnych oraz rozdwajania końcówek włsów i w konsekwencji ich wypadanie. Jeżeli tylko zauważymy, że nasza skóra  i włosy tracą nawilżenie w szybkim tempie, może to oznaczać konieczność przebudowania warstwy lipidowej, co może wystąpić w każdym wieku, tym samym nawet u młodych osób.

Rynek kosmetyczny jest bardzo zaawansowany, a badania laboratoryjne prowadzone przez koncerny pozwalają poznać budowę i procesy zachodzące w naszym ciele. Dzięki wykorzystywaniu składników o potwierdzonym naukowo działaniu możemy dbać o naszą urodę oraz cieszyć się młodym wyglądem oraz pięknymi włosami coraz dłużej.