Lush Botanicals

LUSH BOTANICALS TO ULTRA NATURALNE KOSMETYKI Z LODÓWKI
Lush Botanicals to niszowa marka kosmetyków w 100% naturalnych, bez konserwantów i syntetyków, do trzymania w lodówce i z krótkim terminem ważności 10 tygodni. Lubimy nazywać nasze produkty ultra naturalnymi, bo nie zawierają niczego oprócz substancji naturalnych.
Świeżości oraz wartości odżywczych naszych produktów strzeże wyjątkowe, ciemnofioletowe szkło, nieprzepuszczające promieni UVA i UVB oraz niska temperatura przechowywania w lodówce. To właśnie dlatego możliwe jest niestosowanie konserwantów w kosmetykach Lush Botanicals.

Szczególną staranność przykładamy do wyboru składników, z których tworzymy nasze produkty – do jakości surowców oraz do drzemiącego w składnikach aktywnych potencjału roślinnego. Proces technologiczny zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby nie następowała utrata energii roślinnej surowców, która ma zrobić wiele dobrego dla skóry.

MENU DLA SKÓRY

Nasze kosmetyki nazywamy pokarmem dla skóry i twierdzimy, że każdy staje się tym, co aplikuje na swoją skórę. Organizm absorbuje niesamowite ilości substancji poprzez skórę. Dlatego każdy gram produktów wypełniamy bezpiecznymi i najcenniejszymi składnikami: naturalnymi witaminami, minerałami, antyoksydantami i innymi substancjami aktywnymi detoksykującymi, odżywiającymi i pobudzającymi do odnowy komórki skóry. Nasze receptury są bogate w najcenniejsze oleje tłoczone na zimno, masła, soczyste roślinne ekstrakty, olejki eteryczne, cudownie pachnące absoluty i wody kwiatowe, po których skóra staje się odżywiona, świeża i zdrowa.
Do tworzenia zapachów używamy jedynie naturalnych absolutów kwiatowych z róży damasceńskiej, różowego lotosu, frangipani, champaki, wanilii, drzewa sandałowego oraz cytrusowych olejków eterycznych, które nadają kosmetykom cudownie świeże, energetyzujące zapachy.

W ofercie Lush Botanicals znajduje się pełen zakres produktów do pielęgnacji skóry: kremy i sera do twarzy, serum pod oczy, masło do ciała, płyn micelarny, sok odświeżający, masełko do ust.

Promujemy idee uwrażliwiające Klientów na współgranie z naturą, wypracowywanie dla niej szacunku oraz dbanie o własne zdrowie i skórę:

  1. Recycling opakowań – do sklepu klienci mogą zwracać szklane opakowania otrzymując rabat na kolejne zakupy.
  2. Czytanie etykiet kosmetyków – promujemy czytanie składu kosmetyków i podnoszenie świadomości konsumenckiej co do składników jakie są wchłaniane przez skórę poprzez aplikację kosmetyków.

DLACZEGO ZACZĘLIŚMY TWORZYĆ KOSMETYKI ULTRA NATURALNE, BEZ GRAMA CHEMII

Marka Lush Botanicals powstała, bo chcieliśmy stworzyć bezkompromisowe, ekstremalnie naturalne produkty, do których używać będziemy jedynie bezpiecznych roślinnych składników. Poprzez kreację ultra naturalnej marki zgłaszamy swój sprzeciw wobec niedoskonałości cywilizacji, która każe nam pielęgnować swoją skórę plastikiem, pochodnymi ropy i innymi substancjami szkodliwymi, trującymi, często alergizującymi, mutagennymi i kancerogennymi. Nasze produkty nie zawierają żadnych konserwantów, nawet tych, uważanych za bezpieczne z listy ECOCERT lub innych organizacji certyfikujących.

Marka powstała dla osób wyjątkowych, świadomych, doceniających naturalny skład kosmetyków i wierzących, że jest on idealny do utrzymania zdrowej i pięknej skóry na długo.