Phenomé

Większość konsumentek sięgających po syntetyczne produkty do pielęgnacji myśli, że ich naturalne alternatywy są zdrowsze, ale niekoniecznie skuteczne. Skuteczność jest natomiast kluczowa. Produkty oparte na sztucznych składnikach dają natychmiastowy efekt, widoczny od razu. W przypadku pielęgnacji produktami ze składnikami naturalnymi, ich skuteczność jest podważana.

Podjęliśmy wyzwanie obalenia tego mitu. Dlatego stworzyliśmy Phenomé, Naturalną pielęgnację, która działa.

Jak uzyskujemy skuteczne działanie kosmetyków naturalnych? Czerpiemy z natury to, co w niej najlepsze – naturalne, inteligentne składniki.

Po pierwsze, używamy specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych składników,
które są tak samo skuteczne, jak ich syntetyczne odpowiedniki, lecz zdrowsze dla skóry. Przykładem może być ACB Bamboo Bioferment PF – naturalna alternatywa syntetycznego silikonu. Nasze surowce naturalne są następnie łączone w innowacyjny sposób, tworząc mieszanki zwane botamiksami, których synergiczne działanie międzyskładnikowe zapewnia widoczne efekty. To sprawia, że działają lepiej niż ich syntetyczne odpowiedniki. Np. nasz botamiks „Happy Skin” stymuluje beta endorfiny w skórze, co zapobiega efektom zmęczenia i sprawia, że skóra staje się odprężona i wyraźnie młodsza.

Po drugie, większość producentów kosmetyków używa do ich wytwarzania zwykłej wody. Kremy Phenomé nie zawierają wody, a wyłącznie drogocenne hydrolaty, tzw. „wody roślinne”. Ich parametry są zbliżone do składu płynów ustrojowych człowieka, przez co z łatwością przenikają̨ w głąb komórek skóry. Np. woda z liści aloesu jest wchłaniana przez głębokie warstwy skóry cztery razy szybciej niż zwykła woda. Wykorzystywanie wód roślinnych jako nośnika naturalnych, dobroczynnych dla skóry minerałów i składników aktywnych pochodzenia roślinnego, zapewnia jej skuteczne odżywianie i nawilżanie.

Phenomé: smart natural skincare