Skład Kolonialny

Z A P A C H_ B Y   D Z I E Ń   B Y Ł    P I Ę K N I E J S Z Y.
Kupuj najlepsze_ i doświadczaj przyjemności.
Kiedy J.F. Pisarczyk w roku 1925 otworzył swój pierwszy sklep w Kielcach jego filozofia była prosta, kupuj najlepsze. Ta filozofia została z nami, blisko naszego serca do dzisiaj, podsycając naszą wiarę w jakość i innowacje.
Wszystko zaczęło się od Składu Kolonialnego, otwartego blisko 100 lat temu w Kielcach przez młodego Jana Fryderyka Pisarczyka. W sklepie przy ulicy Śniadeckich można było dostać luksusowe produkty ze wszystkich stron Świata. Wnętrze pachniało przyprawami i czekoladą. Na półkach stały puszki z kolorowymi etykietami i butelki francuskich win. W kolejnych latach powstały jeszcze dwa sklepy i restauracja. Wśród zapachów pojawił się niezapomniany aromat herbat i brazylijskiej kawy.
Przyszła wojna, wszystko trafił szlag! A potem…
Niestety, czasy PRL nie były łaskawe. Ówczesna władza przejęła cały majątek Składu Kolonialnego. Dlatego po 1946 roku J.F. Pisarczyk zmuszony był realizować swój talent handlowy, pracując jako kasjer w sklepie samoobsługowym…
Zapach pomarańczy i goździków zniknął na wiele lat.
10 lat po śmierci Jana Fryderyka, już po runięciu muru berlińskiego, rodzinny interes próbował wskrzesić syn Jana, Jacek Pisarczyk. Realizację ambitnych planów przerwało przedwczesne i nieoczekiwane odejście Jacka. Przez kolejne ćwierć wieku wspomnienie wyjątkowych zapachów z całego świata pomieszanych ze szlachetnym aromatem drewna mebli sklepowych, pokrywało się kurzem historii. Aż do roku 2020, kiedy kolejne pokolenie rodziny postanowiło jeszcze raz powołać do życia Skład Kolonialny J.F. Pisarczyk 1925 wraz z jego dewizą – kupuj najlepsze oraz niezapomnianymi połączeniami zapachów, które od samego początku towarzyszyły naszej marce.
Z A P A C H_ B Y    P O C Z U Ć      R A D O Ś Ć.
by_Skład Kolonialny JFP 1925