Szmaragdowe Żuki

Szmaragdowe Żuki – marka polskich kosmetyków botanicznych. Marka, w której przede wszystkim wierzymy w biozgodność pomiędzy nami, a otaczającym nas środowiskiem. Dlatego w naszych produktach można znaleźć to, co rośnie wokół nas, w naszej szerokości geograficznej. Nie korzystamy z egzotyki, nie ściągamy wyszukanych surowców z końca świata. Taka polityka ma też swoje drugie dno – jest to przyjaźniejsze środowisku: nie generujemy dużego śladu węglowego, nie wspieramy wycinki dziewiczych terenów leśnych pod uprawę monokultur, za to wspieramy rodzime rolnictwo i zielarstwo.
Odpowiedzialnie wobec człowieka dobieramy składniki, odpowiedzialny dobór składników to także świadomość ich jakości – stąd nacisk na jak największy udział w formulacjach surowców z certyfikatem organic, a także surowców wild crafted.
Przykładamy ogromną wagę, aby nasze produkty były etyczne: nie korzystamy z żadnych substancji odzwierzęcych, nie używamy surowców z gatunków roślin, które są nadmiernie eksploatowane.
I kochamy aromaterapię – dlatego zapachy naszych kosmetyków nie są przypadkowe.
Ponadto nieustanie zachwycamy się naturą i bardzo chcemy ją chronić, stąd szereg działań proekologicznych, które podejmujemy, w tym: przyjmujemy opakowania po użytych naszych produktach, premiujemy ten zwrot, wspieramy organizacje pozarządowe chroniące środowisko, szerzymy ideę less waste wśród naszych dostawców oraz Klientów, edukujemy.