ZAPACH ORIENTU


Tanamera

Tanamera to firma zajmująca się produkcją naturalnych kosmetyków. Słowo Tanamera w języku Malajskim oznacza ” Czerwona Ziemia”. Jest to najbardziej żyzna ziemia w całej Malezji, to na niej rosną jej bogactwa naturalne. Każdy z produktów firmy jest tworzony tylko z dokładnie wyselekcjonowanych surowców naturalnych pochodzących z bogatych lasów tropikalnych. Produkty Tanamera zostały stworzone w oparciu o azjatyckie zabiegi spa i przygotowane do użytku w domu , podczas podroży lub profesjonalnego zastosowania w salonach SPA.

Logo Tanamera utożsamia wszystko to czym kieruje się ona tworząc swoje produkty. Sa to : zasoby naturalne, ekologiczne produkty i ich opakowanie, tradycyjne Azjatyckie zabiegi i moc uzdrawiania czerpana z tropikalnych ziół i esencji.

Historia firmy sięga roku 1995 , gdy troje rodzeństwa zaczęło realizować marzenie o małej fabryce produkującej naturalne preparaty. Pierwszy przełom nastąpił kilka lat później wraz z otwarciem pierwszej fabryki. W roku 2000 Tanamera rozpoczęła produkcję naturalnych mydeł i mgiełek z naturalnych olejków. Wtedy też idea ECO weszła mocniej w życie gdy wszystkie opakowania zaczęły być produkowane z odzyskanego papieru.

Na chwilę obecna ,każdy produkt Tanamera nie zawiera substancji toksycznych , sztucznych barwników lub kolorantów.

Auphorie

Auphorie to nazwa firmy, która została zaczerpnięta z dwóch źródeł. Nazwiska jej twórców „Au” oraz francuskiego słowa Euphorie. Połączenie to idealnie odzwierciedla zamysł stworzenia tej marki jako połączenie zachodu ze wschodem. Założycielami jest dwójka braci Eugene i Emrys Au.

Auphorie jest określane jako Maison de Perfum całkowicie dedykowane orginalności i ręcznie produkowanym perfumom. Perfumy tej marki są produkowane każdorazowo w niewielkich nakładach. Wszystkie produkty użyte do produkcji perfum są dobierane i selekcjonowane z wielką uwagą i wręcz obsesyjnym przywiązaniem do szczegółów. Założyciele ciągle tworzą nowe zapachy dążąc do połączenia tego co stare z tym co nowe dając nam luksusowe, wyszukane i ekstrawaganckie perfumy.

Wszystkie zapachy Auphorie są produkowane ręcznie w sercu tropikalnej Azji – Malezji. Producenci maja tam dostęp do cennych naturalnych ekstraktów i esencji. Ze względu na to że zawartość każdego z perfum ma wysokie stężenie tych cennych substancji perfumy od Auphorie są ciężkie do skopiowania i masowej produkcji. Obecnie wiele firm produkujących perfumy używa syntetycznych mieszanek w celu obniżenia kosztów. Bracia Au są jednak zdeterminowani aby używać tylko i wyłącznie naturalnych składników.

Jako ostatnie warto podkreślić, iż bracia Au wierzą mocno w pewne stare przysłowie. “The rose’s in her hands, the flavor in mine.” oraz czują swoją powinność względem innych. Dlatego też zdecydowali, iż 10% ich dochodu ze sprzedaży perfum będzie stale zasilało starannie dobrane organizacje charytatywne by wspomóc tych mniej uprzywilejowanych. Dając więc piękne zapachy w nasze ręce są wstanie oddać róże potrzebującym.

Magic of India

Marka Magic of India jest marka firmy SK Expor (India). Historia firmy sięga 1932 roku kiedy senior rodu rozpoczął destylacje olejków eterycznych metodami tradycyjnymi z dostępnych w Indiach produktów. Obecnie Firma nadal jest uważana za rodzinną i pracuje już w niej 3 pokolenie właścicieli.

Wszystkie produkty Magic of India są produkowane w małej manufakturze w New Delhi po dzień dzisiejszy. Naturalne olejki uzyskiwane są w procesie ręcznej destylacji po dziś dzień. Popularność produktów sprawiła ,że oferta SK Expo nadal się powiększa. Produkowane są już naturalne oleje, mydła, szampony i właśnie perfumy. Te ostatnie cieszą się najwiekszą popularnością. Piękne perfumy w kremie tylko z naturalnych składników zamknięte w ręcznie robionych pudełeczkach drewnianych z kory sheesham. Cała kolekcja to ponad 40 różnych zapachów. W Polsce dostępnych jest obecnie 18 z nich.