Wywiad z Kasią Konopą z PINK MINK Studio

1. Mój początek przygody z ekokosmetykami…

Wiele lat spędziłam w Londynie, gdzie byłam na bieżąco ze wszystkimi nowinkami kosmetycznymi i zainteresowałam się naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami już na początku ich pojawienia się na rynku. Najpierw były to produkty pielęgnacyjne, potem pierwsze marki makijażowe – swoją drogą w porównaniu do tego, co możemy kupić dzisiaj, to pierwsze produkty były bardzo słabe. Wypróbowałam przez lata ogrom kosmetyków, naturalne produkty są moimi ulubieńcami zarówno prywatnie, jak i w mojej pracy i cieszę się, że mamy obecnie tak duży wybór naturalnych marek wolnych od testowania na zwierzętach i wegańskich produktów.

2. W mojej pracy najbardziej cenie…

Bezpośredni kontakt z bardzo różnymi kobietami oraz możliwość testowania kosmetyków z etycznych marek. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą na temat przemysłu kosmetycznego i, mam nadzieję, sprawiać, że konsumenci dokonywać będą coraz lepszych i bardziej świadomych wyborów. Nie mogę wystarczająco podkreślić jak ważna jest świadomość i pełna wiedza o kupowanym przez nas produkcie. Bardzo cenię sobie także niezależność, decyzyjność i bycie własnym szefem.

3. Zgodziłam się zostać Ambasadorką Ekocudów, ponieważ…

Czułam niedosyt i barakowało mi takiej imprezy, gdzie dostępny będzie szeroki wachlarz dobrej jakości marek i gdzie znajdę duży wybór marek, szczególnie polskich, nie mających żadnych powiązań z testami na zwierzętach i kosmetyków z wegańskim składem. Od początku wspieram EKOCUDA, dzielę się z moimi widzami listami nietestowanych na zwierzętach marek, prowadzę warsztaty podczas targów i, oczywiście, chłonę ich wyjątkową atmosferę.

4. Mój ulubiony ekokosmetyk…

Nie jest dla mnie możliwe wybranie jednego produktu, na co dzień różnie się maluję, moja pielęgnacja zmienia się w zależności od potrzeb mojej skóry i włosów, ale uwielbiam wiele, w tym polskich, marek. Jednym z odkryć ostatnich lat są wszelkiego rodzaju sera – używam olejowych i bazujących na kwasie hialuronowym, oferta jest bardzo bogata i testowanie różnych opcji sprawia mi wiele przyjemności.

5. Jakie wyzwania/plany na dalsze lata działalności?

Staram się nieustannie przekazywać wartościową wiedzę, w najbliższym czasie wprowadzę zmiany na moim kanale, skończę pracę nad blogiem (nareszcie!), wprowadzam także nowy program warsztatów i planuje sporo niespodzianek. W dalszej perspektywie widzę swój rozwój i nowe wyzwania.

Katarzyna Konopa – pasjonatka zdrowego trybu życia i ekologii, od ponad 25 lat wegetarianka, a od wielu weganka. Jest absolwentką Architektury Wnętrz i kursów charakteryzacji w London Institute oraz Varsavianistyki na UW, a także, a raczej przede wszystkim, mamą 7-letniego Tymona.Na stałe współpracuje z Magazynem VEGE dla którego co miesiąc tworzy autorski edytorial makijażowy, robi wywiady, organizuje sesje z gwiazdami oraz pisze na temat kosmetyków i ich składników. Pracuje z wieloma fotografami, współpracuje z blogami, magazynami, programami TV i prowadzi prelekcje, wykłady, warsztaty, działa na rzecz zwierząt oraz szerzenia wiedzy na temat kosmetyków, ich składów i przemysłu kosmetycznego. Swoją wiedzą i pasją dzieli się także na kanale YouTube: “PINK MINK Studio” oraz na grupie „Kosmetyki Bez Okrucieństwa”.

PINK MINK Studio oferuje makijaż na każdą okazję: dzienny/biznesowy, ślubny/okolicznościowy, do sesji zdjęciowych i filmowych, na czerwony dywan i specjalne okazje oraz do pokazów mody, eventów i zadań specjalnych jak również malowanie buziek dziecięcych. W ofercie są także indywidualne, grupowe i przeznaczone dla firm lekcje, warsztaty oraz przeglądy kosmetyczki i zakupy, wykłady i szkolenia oraz pomoc z kreowaniem wizerunku. Wykorzystuje wyłącznie kosmetyki i farbki nietestowane na zwierzętach oraz całkowicie wolne od odzwierzęcych składników i bezpieczne dla alergików, na życzenie korzysta wyłącznie z produktów naturalnych i/lub ekologicznych, które są jej osobistymi ulubieńcami.www.pinkminkstudio.com; facebook.com/pinkminkstudio