Wywiad Łucją Wierzchowską & Weroniką Potepą z V MAG

Mój/nasz początek przygody z ekokosmetykami…

Łucja: Mój początek przygody z ekokosmetykami wyniknął z mojej fascynacji zero waste i weganizmem. Poszukiwałam kosmetyków, które będą jednocześnie wegańskie, dobre dla środowiska i dobre dla mnie.

Weronika: A ja ekokosmetyki poznałam dzięki Łucji i właśnie Ekocudom! I wpadłam jak śliwka w kompot.

 

W naszej pracy najbardziej cenimy…

W naszej pracy najbardziej cenimy kontakt z inspirującymi ludźmi, możliwość brania udziału w przeróżnych ciekawych wydarzeniach i dzielenie się z innymi swoją pasją. Wisienką na torcie jest fakt, że jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami i wspierają nas niesamowite redaktorki magazynu V mag.

 

Zgodziłam się zostać Ambasadorką Ekocudów, ponieważ…

Wspieramy medialnie Ekocuda już kilka lat, więc nie wahałyśmy się nawet przez chwilę. Ekocuda pozwalają nam poznać fantastyczne osoby, które stoją za najlepszymi polskimi markami kosmetyków naturalnych. Ekocuda to przede wszystkim ludzie, którym zależy na tym, by można było dbać o siebie w zgodzie z naturą – a to jest nam bardzo bliskie.

 

Mój/ nasz ulubiony ekokosmetyk…

Łucja: Mój ulubiony ekokosmetyk to najlepsza dla problematycznej skóry pasta czyszcząca marki AUNA oraz bosko pachnący hydrolat różany NATU Handmade. Nie jestem w stanie wybrać tylko jednego z nich jako swojego ulubionego, bo to właśnie połączenie tych dwóch nie raz uratowało moją cerę!

Weronika: Naprawdę trudno jest wybrać tylko jeden, mam tylu ulubieńców! Moim wielkim odkryciem są hydrolaty – różany NATU Handmade oraz cynamonowy Mydłostacji. Poza tym uwielbiam krem do twarzy 360°AOX Naturativ.

 

Jakie wyzwania/plany na dalsze lata działalności?

Łucja: Chciałabym, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o V magu i o naszym motto “Życie bez przesady”. Moim marzeniem jest po prostu móc dalej tworzyć magazyn, edukacyjne ebooki i wspólnie z redakcją i czytelnikami poszukiwać złotego środka między codziennym pośpiechem miasta, a życiem zgodnym z naturą.
Weronika: Pragnę kontynuować to, co już robimy, czyli edukować i zachęcać do świadomego życia. Pokazywać, że każdy może na tym skorzystać. Niedawno rozszerzyłyśmy pole naszej działalności o kanał na youtube – to dla mnie wielkie wyzwanie, ale wierzę, że warto.