ZDROWE I BEZPIECZNE PRANIE I SPRZĄTANIE – zmniejsz ryzyko alergii i uczuleń

Atopowe zapalanie skóry znane jako AZS oraz wszelkie inne odmiany alergii i uczuleń skórnych to temat bardzo szeroko poruszany na forach, w mediach społecznościowych i portalach dla kobiet. Jest to problem coraz bardziej powszechny a wpływ ma na niego wiele czynników: uwarunkowania genetyczne, żywność, zanieczyszczone środowisko oraz używane środki czystości i detergenty.

Walka ze zmianami skórnymi zaczyna się od wykluczenia z diety najpopularniejszych alergenów, często jednak jest to tylko jeden z elementów, który może pomóc w pozbyciu się uporczywego problemu, do tego stosujemy go zazwyczaj dopiero po pojawieniu się objawów. Tymczasem o nasze zdrowie możemy zadbać już dużo wcześniej, praktycznie od początku ciąży, a następnie przygotowując wyprawkę na niedługo przed porodem. Warto wówczas przemyśleć jakich środków czystości będziemy używały do prania czy zmywania. Żyjemy w wyjałowionych warunkach przez wszechobecną chemię, przez co nasza i naszych dzieci odporność jest znacząco osłabiona. Jest to o tyle ważne, że minimalizując ilość detergentów, substancji zapachowych i innych chemicznych dodatków, z którymi kontakt mamy w czasie w ciąży a później ma z nimi nasze dziecko, zmniejszamy ryzyko wystąpienia alergii. 

Natura na ratunek

Alternatywą dla produktów chemicznych są produkty biologiczne (nie mylić z bio), czyli takie, które skomponowane są wyłącznie z substancji występujących w naturze, pozyskane w procesach biotechnologicznych. Do tych substancji zaliczyć można: mikroogranizmy saprofityczne odpowiedzialne za usuwanie martwej materii organicznej; biosurfaktanty, czyli związki powierzchniowo czynne pozyskiwane z roślin i grzybów – rozpuszczające zanieczyszczenia; enzymy; naturalne kwasy oraz różnego rodzaju minerały i pierwiastki, np. magnez.

Co więc ma nam do zaoferowania natura? Otóż bardzo wiele!

Specjaliści bioExpert opracowali szereg produktów, którymi można śmiało zastąpić popularne, codziennie używane środki czystości, piorące oraz do zmywania. Ze względu na fakt, że w niniejszym artykule koncentrujemy się na przeciwdziałaniu uczuleniom skórnym, a to właśnie z tkaninami ma kontakt nasze dziecko zaraz po narodzinach, szczególną uwagę poświęcimy innowacyjnemu produktowi do prania, z którym jeszcze przed porodem przygotowując pokoik dziecka oraz kompletując pierwsze ubranka warto zadbać o 100%, naturalne pranie.


Dobroczynny magnez

Takie naturalne pranie gwarantuje EKO Saszetka. Jej prosty skład może Was zdziwić – wysoce oczyszczony (99,95%) magnez. Żadnych substancji zapachowych, piorących czy innych chemicznych dodatków. Na jakiej zasadzie więc działa ten produkt? Magnez to jeden z najpowszechniej występujących w skorupie ziemskiej pierwiastków – nigdy jednak pojedynczo w postaci pierwiastkowej, a jedynie z innymi pierwiastkami, gdzie niezmiennie ma stopień utlenienia +2. Wolny pierwiastek (metal) może być wytwarzany sztucznie i taki właśnie magnez w postaci granulek znajduje się we wnętrzu saszetki. Gdy magnez wchodzi w kontakt z wodą, wytwarza bąbelki wodoru, tworząc w rezultacie zjonizowaną wodę alkaliczną o pH dochodzącym do 10,5. Podczas prania dochodzi do zmniejszania wielkości cząsteczek wody, co zwiększa jej zdolność do przechodzenia przez tkaniny. Taki proces, co udowodniają badania jakości przeprowadzone w zagranicznych laboratoriach, usuwa zabrudzenia, do 10x skuteczniej pozbywa się zapachów oraz likwiduje bakterie i zarazki. 

 

Tyle o sposobie działania, a jak EKO saszetka działa w praktyce? Każdy wie, że nowe ubranka, kocyki czy prześcieradła mają nieprzyjemny zapach. Użycie saszetki do prania doskonale wywabi materiał z „fabrycznych” zapachów, resztek barwników i innych substancji mogących pozostawać w tkaninach po procesie produkcji. W przypadku naszych, dorosłych ubrań, znakomicie się sprawdzi do odświeżania ubrań przesiąkniętych dymem, oparami z kuchni, lekko przepoconych i zabrudzonych. To dla saszetki nie stanowi żadnego problemu – wystarczy krótki program w niskiej temperaturze a zamiast proszku czy płynu do prania – sama magnezowa EKO Saszetka. Ubrania będą czyste, odświeżone, z naturalnym zapachem. 

Pozbywanie się zabrudzeń i plam z ubrań bywa trudne przy użyciu także zwykłych detergentów, dlatego do korzystania z EKO Saszetki trzeba się po prostu przyzwyczaić i poświęcić trochę czasu, aby jej prawidłowo używać. Przy uporczywych zabrudzeniach, tłustych plamach lub mocnych barwnikach z żywności sama saszetka może nie wystarczyć. Nie jest jednak konieczne pranie z dotychczasową ilością detergentu (np. cała miarka proszku), wystarczy miejscowa aplikacja na zabrudzone miejsce lub użycie 1/3 jego ilości; saszetka wzmocni działanie proszku, sprawiając że pranie się dopierze. Dodatkowo podczas cyklu płukania dzięki swoim wyjątkowym właściwościom doskonale usunie wszelkie pozostałości detergentu i szkodliwych substancji. A to jest najistotniejsze w sytuacji, kiedy w naszym domu jest osoba z problemami skórnymi.

EKO Saszetka jest produktem wysoce wydajnym, wystarczy na średnio 365 prań, co oznacza, że piorąc co drugi dzień będziemy jej używać aż 2 lata! Pomyślcie o ile mniej zużytych plastikowych butelek i opakowań „wyprodukujecie” przez ten czas. A kiedy saszetka w końcu się zużyje, jej zawartości nie wyrzucacie do śmieci, magnez – występujący przecież w naturze – doskonale sprawdzi się jako nawóz mineralny do roślin i kwiatów w domu, wzmacniając je i suplementując.

 

Dom bez chemii nie kończy się jednak na praniu. Z myślą o dziecku ale i całej rodzinie warto spróbować zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia, zastępując codziennie używane detergenty na bazie chloru i innych substancji chemicznych na produkty skuteczne ale jednocześnie naturalne oraz bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Bycie EKO jest proste!

Uzupełnieniem linii bioExpert poza EKO saszetką do prania są jeszcze:

– EKO tabletki do zmywarki All-In-1 – enzymatyczna formuła zawierająca środki powierzchniowo-czynne pochodzenia naturalnego, składniki wybielające na bazie tlenu, naturalne spoiwa i polimery. Skutecznie zmywają już w niskich temperaturach i krótkich programach, nadają naczyniom połysk oraz nie pozostawiają osadów, gwarantując że każdy następny posiłek będzie zdrowy i bezpieczny.

– BIO Żel do WC i toalet – oparty o mikroorganizmy i biosurfaktanty – tak samo skutecznie jak chlorowe żele czyści powierzchnie oraz zabija zarazki, przy jednoczesnym przyjemnym, nieduszącym zapachu. Naturalna formuła żelu sprawia, że nasze raczkujące lub stawiające pierwsze kroki pociechy unikają kontaktu z toksynami, mogącymi podrażnić ich skórę, oczy oraz drogi oddechowe.

– BIO Pianka do kabin prysznicowych – gęsta, pięknie ale naturalnie pachnąca unikalna mieszanka biosurfaktantów z dodatkiem kwasku cytrynowego. Świetnie usuwa kamień i myje zabrudzenia z umywalek, wanien, armatury łazienkowej, brodzików, kabin prysznicowych oraz glazury w łazienkach i toaletach. Powierzchnie umyte pianką gwarantują bezpieczny kontakt z nimi dziecka podczas kolejnej kąpieli.

– BIO Udrażniacze Łazienka i Kuchnia – naturalne, nietoksyczne dla naszego układu oddechowego produkty do dbania o domową kanalizację. Ich skład oparty jest o mikroorganizmy żywiące się w naturze nieczystościami z dodatkiem enzymów, dzięki czemu są w stanie zachować nasze rury w należytej drożności. Najlepsze rezultaty dają stosowane regularnie nie dopuszczając do sytuacji awaryjnych. Delikatny zapach nie podrażnia naszych dróg oddechowych podczas aplikacji.

 

Wszystkie opisane powyżej produkty przyczynią się do znacznego zmniejszenia ilości kontaktów naszego nowonarodzonego członka rodziny z detergentami. Dlatego przygotowując wyprawkę, poza typowymi produktami jak odzież, zabawki i inne akcesoria, warto dokonać przemyślanych zakupów środków do sprzątania. Z bioExpert życie bez chemii jest proste! Dodatkowo nasz dom stanie się bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. 

Wszystkie eko środki czystości bioExpert wymienione w artykule można kupić w sklepie online producenta sklep.bioexpert.pl.